Jak wyczyścić etui i szkło hartowane?

Jak wyczyścić etui i szkło hartowane?

1555 Views 0 Liked

Nosisz telefon w torebce lub w kieszeni spodni? To oznacza, że Twój case jest narażony na zabrudzenie! Jak wyczyścić etui do telefonu i jakie są najlepsze środki do czyszczenia etui, a których należy unikać? Jeśli chcesz, by Twoje etui do telefonu przetrwało lata, dowiedz się, jak wyczyścić silikonowe, matowe i skórzane etui na telefon, a także co zrobić, by szkło hartowane znów odzyskało blask.

Zadbaj o telefon, czyszcząc… etui

Myślisz, że wystarczy zabezpieczyć telefon solidnym etui? Niekoniecznie! By smartfon prezentował się estetycznie, warto jeszcze dowiedzieć się, jak wyczyścić etui. Niestety, telefon obudowany pokrowcem często nosimy w torebce, plecaku lub kieszeni, gdzie jest narażony na zabrudzenia i zaplamienia. Pod casem mogą gromadzić się drobiny piasku, kurzu i pyłu, które w konsekwencji zarysują obudowę telefonu. By tego uniknąć, należy regularnie zdejmować etui, by je wyczyścić. Jakich środków użyć do pielęgnacji poszczególnych materiałów?

Jak wyczyścić matowe, silikonowe lub gumowe etui?

Silikonowe, gumowe i amtowe etui jest stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Do jego wyczyszczenia potrzebna jest jedynie miękka ściereczka zamoczona w wodzie i ewentualnie… stare, dobre mydło wykorzystywane przez nasze babcie. Pamiętajmy jednak, by unikać domowej chemii gospodarczej, płynów do mycia naczyń, do szyb i środków do prania. Silikonowe etui nie powinno być też czyszczone amoniakiem ani rozpuszczalnikiem. Z daleka powinniśmy trzymać także szczotki i myjki. Co zrobić, by na silikonowym etui nie pojawiały się żółte plamy? Trzymać je z dala od słońca! Pamiętaj: silikonowy case trzeba czyścić regularnie, ponieważ zanieczyszczenia, które długo znajdują się na powierzchni, mogą być trudne do usunięcia.

Jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

Wiele pokrowców z klapką wykonanych jest ze skóry - naturalnej lub tzw. skóry eko. Jeden i drugi materiał można czyścić w podobny sposób. Jak wyczyścić skórzane etui na telefon? W tym celu warto wykorzystać:

  • miękką ściereczkę nasączoną wodą z mydłem,
  • specjalne środki przeznaczone do skóry, które można kupić w sklepach obuwniczych.

Do czyszczenia skórzanego etui nie wolno używać:

  • alkoholu,
  • wosku,
  • nafty.

Dlaczego? Ponieważ pod wpływem tych substancji skóra może pękać. By uniknąć plam na powierzchni materiału, powinniśmy także:

  • trzymać smartfon z dala od słońca, wilgoci i źródła ogrzewania,
  • unikać kontaktu etui z kosmetykami, szminkami i tłuszczem.

Jak wyczyścić szkło hartowane?

Regularnemu czyszczeniu powinno być podawane nie tylko etui, ale także szkło hartowane, które chroni nasz wyświetlacz przed zarysowaniem i pęknięciem. Do usunięcia plam i zabrudzeń świetnie sprawdzi się ściereczka lub gąbka z mikrofibry, również ta do czyszczenia szkieł okularów. Dobrym rozwiązaniem będzie też płyn lub pianka na bazie alkoholu do ekranów o właściwościach bakteriobójczych. Ze względu na to, że telefon trzymamy w rękach wiele godzin dziennie, a także odkładamy w różnych miejscach, jest on siedliskiem bakterii.

Czego nie powinno się używać do szkła hartowanego? Ręczników papierowych, chusteczek higienicznych i ścierek kuchennych, które mogą pozostawiać smugi i drobinki papieru.

Chcesz znaleźć solidny pokrowiec na telefon, który dopasujesz do swojego stylu? Zrób zakupy w Etuistudio, w którym znajdziesz:

Posted in: Poradnik

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne