Ładowarka indukcyjna  

Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów

Model telefonu:

Ładowarka indukcyjna

Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna do telefonu Samsung Galaxy

     Choć na co dzień tego nie doceniamy, to jednak gdy zabraknie nam prądu jesteśmy nieco oszołomieni. Przyzwyczailiśmy się bowiem do światła, a także do urządzeń, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują zasilania przy pomocy energii elektrycznej. Co więcej, nawet sprzęty z własną baterią muszą być co jakiś czas ładowane. Każdy telefon, laptop, tablet, GPS, aparat fotograficzny i tego typu urządzenia posiadają swoje własne zasilanie, jednakże należy je systematycznie podłączać do prądu. Niestety nierzadko dzieje się tak, że poprzez ciągłe wkładanie i wyciąganie końcówki ładowarki do gniazda na przykład smartfonu, niszczy się owe wejście lub wygina końcówka. Często można to zaobserwować w sytuacji gdy nie zauważymy lub zapomnimy, że w danym miejscu ładuje się telefon i usiądziemy na kablu gwałtownie go wyrywając. Wówczas może nastąpić pewne wygięcie, a nawet uszkodzenie. Można temu jednak zaradzić.

     Niedawno powstał bowiem nowy typ ładowarki. Jest to tak zwana ładowarka indukcyjna, czyli bezprzewodowa. Nie wygląda jak tradycyjne modele, posiada dużą powierzchnię i jest płaska. Rozmiary są różne i dobiera się je zgodnie z indywidualnymi preferencjami albo zgodnie z tym, ile chcemy ładować na niej urządzeń. Działa w bardzo prosty sposób. Podłącza się ją specjalnym kablem do gniazdka i stawia na jakiejś płaskiej powierzchni. Następnie należy położyć telefon środkiem na ładowarkę i już rozpoczyna się proces ładowania baterii. Nie trzeba więc bać się o gniazdo Huawei P20 Lite lub innych smartfonów.

     Technologia idzie mocno do przodu jednak trudno sobie wyobrazić świat bez przewodów. Co prawda mamy już kilka przykładów, jak telefony komórkowe czy sieci bezprzewodowe jednak minie sporo lat, zanim przewody znikną na dobre. Są jednak ciekawe akcesoria, które przybliżają nas znacząco do tych czasów, a najlepszym przykładem będzie ładowarka indukcyjna, gdzie wystarczy położyć naszego Galaxy S9 na płytkę, a on zacznie się ładować bez używania kabli. Niestety nie wszystkie modele telefonów oferują taki sposób ładowania, na szczęście można kupić łatwo dostępne obudowy, które umożliwiają ładowanie za pomocą bezprzewodowych ładowarek.

     Ładowarki te działają bezprzewodowo, dzięki opracowanemu systemowi QI, który zapewnia ładowarkom kompatybilność z telefonami. Wszystko to odbywa się za pomocą wydzielanego pola elektromagnetycznego odbieranego przez telefon. Kupując takie urządzenie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, ponieważ powinna ona być wykonana z solidnego i trwałego, a co najważniejsze antypoślizgowego materiału oraz na design, ponieważ parametry ładowarek są bardzo podobne u wielu producentów, a co ich wyróżnia to właśnie wygląd klasyczny, futurystyczny lub oryginalny. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych funkcji do ładowarek to są to między innymi wyświetlacze LED/LCD czy zegarki i budziki. Jednak mając swojego iPhone X, który posiada budzik, na ładowarce również z budzikiem mija się z celem, więc wystarczy zakupić proste urządzenia bez zbędnego wyposażenia. Ceny wahają się i oscylują w około 100 złotych, czasem troszkę więcej.

Model telefonu:

Ładowarka indukcyjna

Popularne