Plecki na telefon  

Jest 2158 produktów.

Najlepsze plecki na smartfony ochronne i ładnie wyglądające.

O „pleckach” w obszarze GSM mówimy zwykle wtedy, kiedy mamy na myśli rodzaj pokrowca na telefon, który chroni głównie tył twojego urządzenia oraz znajdujący się na nim aparat lub głośnik, bądź każde z nich. Plecki świetnie się sprawdzają w przypadku osób, którą chcą chronić tył swojego telefonu przed zarysowaniem. Plecki chronią także aparat! W wyjątkowych modelach niektórych smartfonów aparat minimalnie wystaje poza obudowę telefonu, przez co może być narażony na uszkodzenia, czyli na pogorszenie jakości wykonywanych przez użytkownika zdjęć. Poza tym pokrowiec chroni także przyciski boczne urządzenia. Plecki są zwykle tworzone z plastiku, są także dostępne w sklepach GSM w wersjach matowych oraz polakierowanych. Mogą być gładkie jak i wielokolorowe. Wielość kolorów i wzorów tych akcesoriów pozwala użytkownikom na personalizację swojego telefonu. Trzeba jednak pamiętać o różnicach wśród urządzeń (np. w pozycji tylnego aparatu na obudowie). Plecki należy dobierać pod konkretny rodzaj telefonu. Jeśli masz iPhone 7, to plecki przeznaczone dla Samsunga Galaxy S6 najpewniej nie będą pasować. Warto także pamiętać, że wbrew pozorom telefony z tej samej „rodziny produktów” nie są tożsame – często różnią się drobnostkami, których nie widać na pierwszy rzut oka. Plecki przeznaczone na Huawei P9 Lite 2017 będą pasować tylko na ten model telefonów, w przypadku innego modelu z tej rodziny mogą okazać się zbyt małe bądź zbyt duże. Użytkownicy często inwestują w tego typu pokrywce wtedy, gdy tył ich telefonu jest łatwy do zarysowania.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy telefon, nawet najnowszy Galaxy S9 potrzebuje ochrony. Smartfony to zwykłe urządzenia, które w miarę upływu czasu się niszczą, dzieje się tak, ponieważ często są przez nas używane w sposób, który może dopuścić do zarysowań na przykład. Często również telefony spadają nam na ziemie, rozbija się wtedy wyświetlacz czy tylna część obudowy. Warto, więc zaopatrzyć się w jakieś etui lub pokrowiec, które sprawi, że wszystko będzie zabezpieczone. Jednak bardzo często nie podoba nam się to, że takie etui zmienia wygląd naszego smartfona, który podoba nam się takie, jakie jest. Z pomocą wtedy przychodzą nam
plecki na telefon, czyli etui, które jest tylko z tyłu i ochrania tył i krawędzie naszego smartfona.

Takie plecki na nasze smartfony są świetną opcją, przede wszystkim dlatego, że możemy wybrać te bez koloru, które są przeźroczyste, więc praktycznie w ogóle nie wpływają na wygląd urządzenia. Oczywiście, jeżeli ktoś chce, są też takie, które mają jakąś grafikę na sobie, a nawet możemy sami zaprojektować takie plecki dodając grafikę, którą sami stworzymy czy na przykład jakieś zdjęcie. Dodatkowo plecki nie zmieniają grubości naszego telefonu, więc nie będziemy widzieć różnicy podczas użytkowania go razem z takim etui. Co jest też bardzo dużym pozytywem to cena plecków, która jest naprawdę niska. Można również dodać, że taki pokrowiec posłuży nam, jako antypoślizgowy materiał dla naszego Galaxy S8 czy innego smartfona, ponieważ często wykonany jest z silikonu, który ma takie właściwości. Cena jak już wspomniałem nie jest wysoka, za tego typu pokrowiec zapłacimy kilkadziesiąt złotych, czasem nawet kilkanaście, lecz warto wybrać tę droższą opcję ze względu na wytrzymałość.