Kabel do ładowania Typ-C  

Jest 29 produktów.
Pokazuje 1 - 29 z 29 produktów

Model telefonu:

Kabel do ładowania Typ-C

Kabel do ładowania telefonów komórkowych USB Typ-C

     Producenci sprzętów elektronicznych ścigają się ze sobą chcąc jak najbardziej dogodzić swoim Klientom i zwrócić ich uwagę na swoją firmę. Dlatego też wymyślają różnorakie nowoczesne technologie, dbają o szczegóły, dodają aplikacje ułatwiające społeczeństwu wykonywanie podstawowych czynności czy to w pracy, czy w domu. Prostym przykładem jest rzecz jasna smartfon, który w obecnych czasach posiada dosłownie każdy (od dziecka w wózeczku przez dorosłego nawet do emeryta). Zastępuje wiele urządzeń i można dzięki niemu robić mnóstwo rzeczy (takich jak dojechanie do celu za pomocą zainstalowanego na telefonie GPS’u). Niestety takie urządzenia mają jedną sporą wadę. Otóż, im lepiej są dopracowane i im więcej posiadają aplikacji, tym krótszą żywotność posiada ich bateria. Można w ciągu kilku godzin intensywnego użytkowania telefonu całkowicie go wyładować. Co więcej, nie zawsze mamy obok siebie kontakt, a co więcej – ładowarkę. Wtedy musimy wrócić do domu i czekać aż ponownie załaduje się urządzenie. Można jednak zainwestować w kabel do ładowania typ C, który jest bardzo praktyczny oraz przydatny.

     Dzięki niemu możliwe jest podpięcie komórki na przykład do laptopa, albo popularnego powerbanka i dzięki temu się ładuje. To również idealny sposób na przesyłanie danych. Dzięki kablowi typu C, Galaxy s9 lub inne smartfony łatwo połączą się z komputerem. To pozwoli na bezproblemowe przerzucanie zdjęć, filmów lub dokumentów w obie strony. Kabel ten jest więc wielofunkcyjny a także nie zabiera wiele miejsca.

     Producenci smartfonów od wielu lat starają się znaleźć rozwiązanie, aby urządzenia elektroniczne były ładowane w bardzo szybkim tempie, a jeden kabel mógł zastąpić wszystkie inne. Jeszcze kilkanaście lat temu używaliśmy osobnego kabla do ładowarki oraz osobnego do przesyłania danych na przykład na komputer. Kilka lat temu wszystko się zmieniło, gdyż na rynek weszły kable USB typu-C.

     Kable te nie tylko umożliwiają bardzo szybkie ładowanie naszego Galaxy S8 czy innych smartfonów, ale również innych urządzeń. Dodatkowo najnowsze komputery dostały wejście USB typu C obok standardowego USB 3.0, aby obrazy oraz ogromne ilości danych były przesyłane w mgnieniu oka, na co właśnie pozwala typ C. Niestety jak dotychczas tylko kilku producentów zdecydowało się na skorzystanie z tej technologii, jak na przykład Huawei. Natomiast największe firmy, jak Samsung jeszcze z tego nie korzystają. Wszystko dlatego, że USB-C wzbudza wiele kontrowersji, jak na przykład wiele przewodów i wtyczek, które używają stare złącza, a więc typ C mija się wtedy z celem. Bardzo ważny jest również wybór kabla, gdyż słabej jakości modele mogą prowadzić do uszkodzenia na przykład ładowarek.

     Kable USB-C mają swoich wielbicieli z wiadomych przyczyn: szybkie ładowanie, przesyłanie obrazów i plików w mgnieniu oka oraz żaden problem podczas wciskania złącza do telefonu, gdyż wejście jest symetryczne. Są również ich przeciwnicy, którzy uważają, że te kable z dnia na dzień nie mogą wejść na rynek oraz nie są jeszcze do końca dopracowane. Jednak nie ma wątpliwości, że dzięki tej technologii za parę lat naładujemy nasze telefony w bardzo szybkim tempie. Niestety nie będzie to możliwe w takich modelach jak Galaxy A5 2017.

Model telefonu:

Kabel do ładowania Typ-C

Popularne