Samsung Galaxy J7 2016 Cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród użytkowników w Polsce, bo w krótkim czasie po jego premierze Koreańczycy wprowadzili na polski rynek jego następcę, czyli Galaxy J7 2017. Czym różni się on od swojego poprzednika? Na jakie zmiany warto jest zwrócić szczególną uwagę? Porównamy oba te modele, aby pokazać Ci, jak firmie Samsung poszło odświeżenie tego niezwykle popularnego modelu. Zaprezentujemy ich wady i zalety.
Galaxy J7 2016 | Galaxy J7 2017 | ||
Dane techniczne Wymiary(wy/sze/gr)
| Dane techniczne Wymiary(wy/sze/gr)
|
Oba telefony, mimo tego że znajdują się w klasie budżetowej mają bardzo dobrą jakość wykonania. W starszym modelu Samsung Galaxy J7 (2016) została zamontowana metalowa ramka z miłymi dla oka ścięciami, które jednak nie są korzystne dla osób o drobnych dłoniach, ponieważ przeszkadzają w komfortowym trzymaniu telefonu. A są osoby, które dosłownie nie wypuszczają smartfona z rąk przez cały dzień. Przód nie wnosi nic odkrywczego, jeżeli chodzi o stylistykę i jest podobny do wszystkich innych modeli Samsunga. Naprawdę nic odkrywczego. Jako jego wadę należy jeszcze wymienić wystający układ aparatu fotograficznego. To daje gwarancję, że soczewka zaraz zostanie porysowana. Z tyłu została umieszczona również maskownica głośnika i dioda doświetlająca LED. Do wad należy również zaliczyć wysoką wagę Samsunga Galaxy J7 (2017). Waży on aż 181 gramów. Jego poprzednik ważył tylko 169 gramów.
Oba telefony zostały wyposażone w ekrany o rozmiarze 5,5” oraz posiadają technologię AMOLED. Kolory oraz kąty prezentowane na smartfonach zasługują na pełne uznanie i szacunek, bo nie są to telefony z wysokiej półki cenowej, a mimo to mają ekrany o doskonałej jakości. W Samsungu Galaxy J7 (2017) została zwiększona rozdzielczość matrycy do Full HD. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że starszy model mimo mniejszej rozdzielczości, która wynosi 1280 x 720 px, to nadaj jest to ekran bardzo wysokiej klasy, na którym ogląda się filmy i zdjęcia z czystą przyjemnością.
Oba modele zostały wyposażone w autorskie, ośmiordzeniowe procesory Samsunga o taktowaniu 1.6 GHz. W bardzo dużym stopniu różnią się one jednak pamięcią RAM. W Samsungu Galaxy J7 (2016) jest to 16 GB, a w Samsungu Galaxy J7 (2017) można ją rozszerzyć aż do 32 GB. Jeden i drugi smartfon ma wbudowane radio FM oraz standard NFC. W Samsungu Galaxy J7 (2017) został również umieszczony żyroskop i czytnik linii papilarnych, który znajduje się na przodzie w przycisku fizycznym. Nowszy smartfon ma również powiadomienia Always on Display. Oba mają tradycyjną ładowarkę.
Jeżeli natomiast chodzi o wzornictwo, to Galaxy J7 2017, tak samo jak Galaxy J5 2017 i Galaxy J3 2017 posiada metalową obudowę typu unibody, to znaczy nierozbieralną z wstawkami z tworzywa sztucznego w górnej oraz dolnej części plecków. Galaxy J7 2016 aluminiową ma tylko ramkę. To w największym stopniu odróżnia te dwa modele.
Podsumowanie
Bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że flagowa seria J firmy Samsung rozwija się we właściwym kierunku. Jeżeli chodzi o nowy model Samsunga Galaxy J7, to został stworzony telefon o bardzo dobrej jakości i w atrakcyjnej dla każdego cenie. Szkoda, że Samsung Galaxy J7 2017 nie został wyposażony w lepszy procesor, ani nie ma wodoszczelnej obudowy, ale pewnie wtedy byłby od razu o wiele droższy. Należy jeszcze zaznaczyć, że Samsung Galaxy J7 jest nadal bardzo atrakcyjnym modelem, którym również należy się zainteresować.
Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ
Model telefonu:
Popularne
Leave a comment