Porównanie telefonów - HTC Desire 12 i HTC Desire 12 Plus

221 Views 0 Liked

Porównanie modeli HTC Desire 12 vs HTC Desire 12 Plus

      Kto zainteresował się przejęciem firmy HTC? Google. Jednak, czy telefony HTC są słabe? Otóż nie, są to telefony jak każde inne a o ich jakości nie należy przyjmować za drogowskaz złe zarządzenie przedsiębiorstwem, przez ówczesny zarząd. Jednymi z najlepszych przykładów dobrego funkcjonowania oraz płynności działania jest HTC Desire 12 i HTC Desire 12 Plus.

        

HTC Desire 12

HTC Desire 12 Plus

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

148.50 x 70.80 x 8.20 mm
Waga
137 g
Wyświetlacz przekątna w calach
720 x 1440 px (5.50") 293 ppi
System operacyjny
Android 7.1.1 Nougat
Ekran
IPS TFT
Procesor
MediaTek MT6739
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
2730 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
12h
Aparat przód
5 Mpx
Aparat tył
13 Mpx
Wodoszczelność
NIE

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

158.20 x 76.60 x 8.40 mm
Waga
157 g
Wyświetlacz przekątna w calach
720 x 1440 px (6.00") 268 ppi
System operacyjny
Android 8.0 Oreo
Ekran
IPS TFT
Procesor
Qualcomm Snapdragon 450
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
2965 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
9h
Aparat przód
8 Mpx
Aparat tył
13 Mpx, 2 Mpx
Wodoszczelność
NIE

Porównanie typowych danych technicznych

            Różnica cenowa wynika przede wszystkim z faktu zaawansowania aparatów w smartfonach. Smartfon HTC Desire 12 Plus jest przede wszystkim modelem przeznaczonym głównie do fotografowania. Posiada również większy ekran przez, co pojawia się również zapotrzebowanie na większą baterię na pokładzie. Praca na nim jest wygodna. Komfortowo pisze się maile oraz ogląda YouTube.

 

System operacyjny

            W przypadku obu telefonów użytkownik ma do czynienia z bardzo dojrzałym już oprogramowaniem, które oferuje ciekawe rozwiązania zwłaszcza w kategorii produktywności. Przede wszystkim Android 7.1.1 Nougat wprowadza zupełną nowość na rynek smartfonów tj. możliwość dzielenia ekranu na pół. W ten sposób uzyskuje się więcej czasu, a zrobić można dwa razy więcej. Dzięki temu rozwiązaniu możesz jednocześnie napisać SMS-a oraz obejrzeć film na YouTube. Niestety na chwile obecnie w takiej orientacji nie działają jeszcze wszystkie aplikacje, jednak cały czas trwają nad tym pracę, aby jeszcze więcej niż na chwile obecną, mogło pracować w połowicznym trybie. To, co teraz możemy używać na połowie ekranu z wykorzystaniem drugiej wolnej przestrzeni na inną aplikację zdecydowanie zadowala, ponieważ do dyspozycji są same najbardziej znane. Co nowego czeka na ciebie przy wyborze smartfona z Androidem 8.0 Oreo? Tutaj producenci stawiają kolejny krok ku produktywności. Tym razem celują głównie w rozmowy wideo oraz YouTube. Okno, w którym widzisz materiał audio-wizualny możesz spokojnie pomniejszyć sobie do takich rozmiarów, aby spokojnie pracować na innej aplikacji w pełnym widoku.

 

Który wygląda lepiej?

            Oba smartfony są do siebie do złudzenia podobne. Jedną z podstawowych różnic jest umiejscowienie aparatu w urządzeniu. W HTC Desire 12 jest to pojedynczy, duży okular, natomiast w HTC Desire 12 Plus są to dwa mniejsze. W dodatku różnią się oczywiście wielkością. Droższy model posiada większy ekran.

 

Podsumowanie

            HTC Desire 12 jest zdecydowanie lepszym wyborem dla osób, które nie wymagają wiele od telefonu. Parametry tego modelu są naprawdę bardzo dobre jak dla osób nie oczekujących niczego wielkiego. Bardzo dobry aparat tylny. W dodatku Android 7.1.1 jako system operacyjny zwiększający produktywność najbardziej powolnej osoby. Z kolei HTC Desire 12 Plus jest przeznaczony głównie dla osób, które chcą robić dobre jakościowo zdjęcia. Jego zaletą jest również świeży system Android 8.0 Oreo. Wiele osób powinno również docenić lekkość i łatwość pracy na jego dużym ekranie.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne

Blog navigation

Latest posts