Porównanie telefonów Xiaomi Redmi 4x vs. Xiaomi Redmi Note 4x

Porównanie telefonów Xiaomi Redmi 4x vs. Xiaomi Redmi Note 4x

1521 Views 0 Liked

Porównanie modeli Xiaomi Redmi 4X vs Xiaomi Note 4X

      Początkowo jej produkty dla Europejczyków były tylko i wyłącznie dostępne przez serwisy takie, jak Ali Expres, co skutkowało oczywiście dość długiem okresem czekania na otrzymania przesyłkę, jednak zainteresowanie produktami tej marki wzrosło na tyle, że sprowadzono je do Europy już na dobre. Można je otrzymać u naszego operatora podczas podpisywania umowy, w każdym sklepie z technologią oraz na polskich stronach sklepów internetowych dzięki, czemu o wiele szybciej otrzymujemy upragnione urządzenie.

        

Xiaomi Redmi 4X

Xiaomi Note 4X

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

139.24 x 69.96 x 8.65 mm
Waga
150 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5” 720 x 1280 px
System operacyjny
Android 6.0 (MIUI 8)
Port do ładowania
Micro USB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 435 8940
Pamięć
4 GB RAM
Bateria
4100 mAh
DualSim
TAK
Aparat przód
5 Mpx
Aparat tył
13 Mpx
NFC
Brak

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

151.00 x 76.00 x 8.45 mm
Waga
165 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5” 1080 x 1920 px
System operacyjny
Android 6.0 (MIUI 8)
Port do ładowania
Micro USB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 625 8953
Pamięć
4GB RAM
Bateria
4100 mAh
DualSim
TAK
Aparat przód
5 Mpx
Aparat tył
13 Mpix
NFC
Brak

           

Porównanie typowych danych technicznych

            W przypadku danych technicznych nie zachodzą wielkie zmiany. Procesor jest niemalże ten sam – lecz nadal dobry. Bateria nadal pomieści 4100 mAh. Na tle wszystkich innych telefonów mimo wszystko nadal wygląda to bardzo pokaźnie. Jest to bardzo duża pojemność, która zapewni możliwość bardzo długiego czasu pracy bez podłączania do baterii. W tym przekłada się to również na komfort użytkowania urządzenia. Irytacja w przypadku niektórych smartfonów na pewno jest dość wysoka, kiedy akumulator ulega bardzo szybkiemu rozładowaniu, co powoduje, że non stop trzeba trzymać go pod napięciem na kablu – niczym telefon stacjonarny.

 

System operacyjny

            Zarówno w Xiaomi Redmi 4x i Xiaomi Redmi Note 4x na pokładzie znajdziemy ten sam system operacyjny, którym jest Android 6.0 oraz nakładka systemowa MIUI 8. Na pewno jest to lepszy SO niż wszystkie poprzednie wersje. Jest na tyle nowy, że nie ma co się martwić, czy za jakiś czas nie będzie on zbyt przestarzały, aby móc pobrać poszczególne aplikacje. Jest to dość płynna odmiana systemy Android, więc można śmiało się zdecydować w przypadku jednego oraz drugiego modelu.

 

Który prezentuje się lepiej?

            Wyglądem telefony niewiele od siebie odbiegają, więc nie ma pomiędzy nimi wielkiej różnicy, którą można by było przesadnie opisywać. Oba modele są podobnie jak większość na rynku bardzo poręczne. Charakteryzują się opływowością dzięki, czemu wyglądają smukłe. W Xiaomi Redmi Note 4x nie zmienia się w kwestiach estetycznych wiele. Jedynie producenci zdecydowali się zastować większą rozdzielczość na ekranie. Przekątna pozostaje nadal ta sama. Zmienia się delikatnie również gabaryt telefonu. Staje się szerszy, dłuższy oraz cieńszy, co na pewno pozytywnie wpływa na jego estetykę oraz samą poręczność i komfort użytkowania.

 

Podsumowanie

            Zarówno Xiaomi Redmi 4x i Xiaomi Redmi Note 4x są telefonami, które za niską cenę oferują bardzo dobre bebechy pod swoją obudową. Urządzenia charakteryzują się płynnością działania, co na pewno nie wywołuje szybkiej irytacji nawet po dłuższym okresie ich użytkowania. Oba aparaty posiadają bardzo wydajne procesory Qualcomm Snapdragon. Dzięki temu w urządzeniu kosztującym niespełna 800 zł mamy zadowalającą płynność. Aparaty są również na zadowalającym poziomie. Tylny charakteryzuje się stosunkowo dobrą rozdzielczością, jedynie przedni mógłby być nieco lepszy, co może być istotne zwłaszcza dla osób lubiących selfie oraz rozmowy video.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne