Porównanie smartfonów Huawei P8 Lite vs. Huawei P9 Lite 2017

Porównanie smartfonów Huawei P8 Lite vs. Huawei P9 Lite 2017

2351 Views 0 Liked

Porównanie modeli Huawei P8 Lite vs Huawei P9 Lite 2017

  Obecnie jest to najchętniej kupowana marka telefonów w całej Polsce. Do niedawna korona w tej kategorii należała właśnie do Samsunga, jednak nie jest łatwo utrzymać się przy tytule. Po tym jak na świecie pojawił się model Huawei P20 wszystko było jasne, kto tera zbędzie dyktować kierunek , w którym zmierza cały rynek urządzeń mobilnych. Duży wpływ na wypracowanie takiej pozycji telefonów Huawei miało wpływ udoskonalenie aparatów flagowców tego producenta. Urządzenia potrafią robić naprawdę czyste oraz przejrzyste fotografie oferując wiele możliwości edycji już w samym telefonie. Jednak jak wyglądała sytuacja w nieco starszych modelach takich jak Huawei P8 Lite i Huawei P9 Lite 2017. Szczerze mówiąc nie była ona tragiczna.

        

Huawei P8 Lite

Huawei P9 Lite 2017

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

143 x 70,6 x 7,7 mm
Waga
131 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5” 720 x 1280 px
System operacyjny
Android 6.0
Ekran
IPS TFT
Procesor
HiSilicon Kirin 620
Pamięć
2 GB RAM
Bateria
2200 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
16h
Aparat przód
5(mgpix)
Aparat tył
13(mgpix)
Wodoszczelność
NIE

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

147,2 x 7,9 x 7,6 mm
Waga
147 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5,2” 1920 x 1080 px
System operacyjny
Android 7.0
Ekran
IPS TFT
Procesor
HiSilicon Kirin 655
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
17h
Aparat przód
8(mgpix)
Aparat tył
12(mgpix)
Wodoszczelność
NIE

Porównanie typowych danych technicznych

            Nowsza wersja Huawei P8 Lite ma przede wszystkim większy ekran dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wykonywać poszczególne czynności na jego pulpicie. To sprawi, że przyjemniej będzie się oglądało filmy na YouTube, przeglądało strony internetowe oraz odpisywało na maile lub SMS-y. Oczywiście nic za darmo, dlatego kosztem powiększenia ekranu, jest dołożenie kilku gram do wagi samego urządzenia. Przez to, że jest większy swoimi gabarytami staje się również mniej poręczny i trudniejszy do przenoszenia w kieszeni spodni.

 

System operacyjny smartfonów Huawei

            W przypadku systemów użytkownik ma do czynienia z poważnym dylematem. Wybierając Huawei P8 Lite decyduje się na mniejszą funkcjonalność oraz starszy system operacyjny, jakim jest Android 6.0. Natomiast w sytuacji podjęcia decyzji zakupu Huawei P9 Lite 2017 możesz być spokojny o aktualność twojego urządzenia. Zawsze zdecydowanie lepiej jest kupować urządzenia z jak najnowszym systemem operacyjnym dzięki, czemu nie trzeba się bać o to, czy pewnego dnia na urządzeniu nie będzie można zainstalować pewnych aplikacji, ponieważ na starszych wersjach w tym twojej przestały właśnie działać. Poza tym Android 7.0, który jest na pokładzie Huawei P9 Lite 2017 jest bardzo dobrym systemem operacyjnym, który wprowadza na rynek urządzeń zupełną nowość. Polega ona na tym, że poszczególne aplikacje, które zostały ju z do tego dostosowane, mogą dzielić się po połowie ekranu, dzięki temu masz możliwość wykonywania dwóch czynności w jednym czasie. To oznacza, że jednocześnie obejrzysz nagranie na YouTube oraz odpiszesz na wszystkie maile, które zalegają w twojej skrzynce.

 

Który prezentuje się lepiej?

            Wyglądem oba modele niewiele różnią się od siebie. Reprezentują typowy design dla urządzeń Huawei na czas ich wypuszczenia na rynek. W zasadzie trudno jest napisać o nich cokolwiek więcej, bo nie odbiegają również od smartfonów innych producentów. Są to po prostu ładne urządzenia, które dobrze leżą w dłoni.

 

Podsumowanie porównania

            To, co ulega pogorszeniu w przypadku nowszego modelu Huawei P9 Lite’a to właśnie rozdzielczość aparatu, jednak jeśli przejrzysz sobie przykładowo zdjęcia robione przez oba telefony, wcale nie widać przesadnie wielkiej różnicy pomiędzy nimi. W zamian za to użytkownicy, którzy odnowią sobie model smartfona mogą się cieszyć większą rozdzielczością przedniego aparatu na pewno ucieszy tych, którzy robią sporo selfie oraz przeprowadzają rozmowy video. Pamiętajmy, że model Huawei P9 Lite 2017 występuje również pod nazwą Huawei P8 Lite 2017. Więc Huwei P8 Lite 2017 i P9 Lite 2017 to dokładnie taki sam telefon !

A wy co myślicie o tych telefonach ? Czekamy na wasze opinie.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne