Porównanie telefonów Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy S9

Porównanie telefonów Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy S9

3262 Views 0 Liked

Porównanie telefonów Galaxy S8 vs Galaxy S9 - który lepszy ?

    Oba modele ze stajni Samsunga są bardzo ciekawymi urządzeń, które oferują nie tylko wiele możliwości oraz opcji dla najbardziej wymagających użytkowników biznesowych ale również charakteryzują się wyjątkową płynnością działania systemu. Zarówno Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S9 to potężne narzędzia w rękach nawet podstawowego użytkownika.

        

Galaxy S8

Galaxy S9

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

148.90 x 68.10 x 8.00 mm

Waga
155g
Wyświetlacz przekątna w calach
5.8” 1440 x 2960 px
System operacyjny
Android 7.0
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Samsung Exynos 8895
Pamięć
4 GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
TAK
Czas pracy
67h
Aparat przód
8(mgpix)
Aparat tył
12(mgpix)
Wodoszczelność
TAK

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

147.70 x 68.70 x 8.50 mm
Waga
163 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5.8” 1440 x 2960 px
System operacyjny
Android 8.0
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Samsung Exynos 9810
Pamięć
4GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
TAK
Czas pracy
80h
Aparat przód
8(mgpix)
Aparat tył
12(mgpix)
Wodoszczelność
TAK

Porównanie typowych danych technicznych Galaxy S8 oraz S9

            Aparaty posiadają wciąż tę samą rozdzielczość. Ktoś może powiedzieć, że przy obecnych parametrach 12 Mpix jak na flagowce to śmiesznie mało. Jednak należy porzucić myślenie o tym, że rozdzielczość jest jedynym możliwym parametrem, który wpływa na jakość wykonywanych fotografii. Otóż na to jak dobre zdjęcie zrobimy działa całą optymalizacja urządzenia.

 

System operacyjny smartfonów Samsung Galaxy

            Oba modele różnią się jedną pełną aktualizacją systemu Android. W przypadku modelu Samsung Galaxy S8 na pokładzie zastaniesz Androida 7.0. Jest on o tyle ciekawym system, bo to właśnie w nim jako pierwszym wprowadzono funkcję, która polega na dzieleniu ekranu na pół przez, co można korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Oczywiście zasób aplikacji jest ograniczony, jednak w połowicznym rozkładzie działają wszystkie najważniejsze. To bardzo produktywny wynalazek dzięki, któremu można wykonywać dwie czynności jednocześnie. W ten sposób możemy przykładowo oglądać film na YouTube i odpisywać na SMS-a jednocześnie. Z kolei w przypadku systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo, masz do czynienia z kolejnymi udoskonaleniami oraz jeszcze nowszymi i bardziej futurystycznymi opcjami takimi, jak minimalizacja okienka Youtubera podczas oglądania filmu. W tym czasie na pełnym ekranie można działać na innej aplikacji. Funkcja ta sprawdza się również w przypadku aplikacji służących do przeprowadzania rozmów video.

 

Który prezentuje się ciekawiej?

            Urządzenia są bardzo podobne do siebie podobne pod względem estetyki. O wiele bardziej zauważalna różnica była pomiędzy wydaniem s7. Model Samsung Galaxy S8 jest pierwszym, który wprowadził na rynek smartfonów zupełnie nowy design polegający na kompletnym pominięciu ramek ekranowych w obudowie telefonu. W ten sposób aparaty miały optycznie większy ekran pomimo tego, że nadal posiadały takie same gabaryty. Dzięki temu rozwiązaniu nie było potrzeby tworzenia większych urządzeń w celu lepszego i wygodnego wykonywania czynności na ich ekranach, bo pomimo tego, że wymiary smartfonów pozostawały cały czas te same, to ich pulpity zwiększyły swoje gabaryty.

 

Podsumowanie porównania

            Poza samym systemem tym co rożni oba modele ze stajni Samsunga jest sama pamięć. W S8 do dyspozycji użytkownicy otrzymują 64 GB, natomiast w przypadku nowszego modelu Galaxy S9 masz do dyspozycji aż 256 GB. Taka ilość pamięci gwarantuje właścicielom na pewno niesamowitą płynność działania urządzenia. Ponadto zawsze warto docenić więcej miejsca na nowe aplikacje oraz pliki, które pomimo rozwoju chmur internetowych nadal tradycyjnie wgrywa się na smartfony.

 

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne