Porównanie smartfonów Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy S8 Plus

Porównanie smartfonów Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy S8 Plus

1939 Views 0 Liked

Porównanie telefonów Galaxy S8 vs Galaxy S8 Plus - który lepszy ?

     System jest ceniony przez wielu specjalistów, którzy wskazują na płynność pokroju systemu iOS od firmy Apple. Miłośnicy rysików na pewno stawiają właśnie na produkty od Samsunga, bo obecnie jest to główna firma na rynku urządzeń mobilnych, do których można je zastosować. Ponadto to właśnie ten producent jako pierwszy wprowadził na rynek model, który stworzył nową kategorię urządzeń zwanych „bezramkowcami”, co zrewolucjonizowało wszystkie kolejne flagowce wychodzące spod takich szyldów, jak Apple oraz Huawei.

        

Galaxy S8

Galaxy S8 Plus

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

 148,9 x 68,1 x 8 mm

Waga
155g
Wyświetlacz przekątna w calach
5.8
System operacyjny
Android 7.0
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Samsung Exynos 8895
Pamięć
4 GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
TAK
Czas pracy
67h
Aparat przód
8(mgpix)
Aparat tył
12(mgpix)
Wodoszczelność
TAK

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

159,5 x 75,4 x 8,1 mm
Waga
173 g
Wyświetlacz przekątna w calach
6.20
System operacyjny
Android 7.0
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Samsung Exynos 8895
Pamięć
4GB RAM
Bateria
3500 mAh
Ładowanie indukcyjne
TAK
Czas pracy
78h
Aparat przód
8(mgpix)
Aparat tył
12(mgpix)
Wodoszczelność
TAK

Porównanie typowych danych technicznych

            Prawda jest taka, że jedyną różnicą pomiędzy modelami jest jego wielkość oraz – rzecz jasna – cena. Samsung Galaxy S8 Plus jest zdecydowanie większym urządzeniem, który pozwala na bardzo komfortową obsługę aplikacji za pośrednictwem dużego ekranu. Dzięki temu łatwo pisze się maile, SMS-y oraz ogląda filmy na YouTube. Wpływa to również na samo przeglądanie sieci, ponieważ artykuły oraz inne wyniki, które ukazują się naszym oczom w przeglądarce są o wiele czytelniejsze. Oba modele posiadają najnowsze łącze USB C, które skrupulatnie jest wprowadzane prze Unię Europejską do wszystkich nowych smartfonów w celu ujednolicenia złącza.

System operacyjny telefonów Galaxy S8 oraz S8 plus

            Zarówno w Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8 Plus znaleźć można na pokładzie Androida w wersji 7.0. Jest to mała rewolucja w systemie Androida z tego względu, że pojawiła się nowa funkcja, której pozazdrościć może sam Apple. Na chwilę obecną producent iPhonów, który jest największym konkurentem Samsunga nie wprowadził do swoich telefonów możliwości podziału ekranu. Dzięki tej opcji można wykonywać dwie czynności jednocześnie, przykładowo oglądasz film na YouTubie oraz odpisujesz na maila. Co prawda na chwilę obecną jeszcze nie wszystkie aplikacje działają w tym trybie w systemie Android. Jednak te, które są najbardziej powszechne są już w stanie działać na połowie ekranu. Kolejne, mniej popularne aplikacja są cały czas konsekwentnie dostrajane.

 

Który wygląda lepiej, S8 czy S8 +?

            Oba telefony są do siebie bardzo podobne. Przede wszystkim to, co pierwsze może się rzucać w oczy to właśnie projekt ekranu z zakrzywionymi rogami. Wyraźnie wpisują się już w nowy trend na rynku smartfonów, który polega na tym, że producenci zaczynają rezygnować z ramek umieszczonych na ekranie. Dzięki temu optycznie zwiększa się ekran, pomimo tego, że telefony zachowują nadal swoje naturalne kształty. W ten sposób mamy większą powierzchnię do użytkowania przez, co łatwiej jest wykonywać jakiekolwiek czynności na urządzeniu, jak przykładowo oglądać filmy na YouTube lub odpisywać na maila.

 

Podsumowanie

            Poza wielkością ekranu w droższym modelu od Samsunga dostajesz również większą baterie aż o 500 mAh. Pozwala to na wyrównanie czasu pracy na akumulatorze pomiędzy jednym oraz drugim urządzeniem. Ma to znaczenie w przypadku Samsung Galaxy S8 Plus, ponieważ charakteryzuje się on dużym ekranem, który oczywiście pobiera więcej energii aniżeli ten w tańszej wersji s8.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne