Sposoby na oszczędzanie baterii w telefonie.

Sposoby na oszczędzanie baterii w telefonie.

3089 Views 0 Liked

Korzystanie z internetu, częste rozmowy, przeglądanie Facebooka czy też oglądanie filmów, sprawia, że pasek naładowania baterii zaczyna się szybko kurczyć. Istnieją jednak pewne metody, dzięki którym można nieznacznie wydłużyć czas pracy akumulatora.

Dostosujmy ustawienia jasności ekranu

 

  • To właśnie ekran jest elementem, który pobiera najwięcej energii w telefonie. Dlatego też warto pomyśleć nad zmianą ustawienia jasności na wyświetlaczu. Za pomocą suwaka możemy zmieniać poziom jasności. Jeśli chcemy jak najwięcej zaoszczędzić energii, powinniśmy suwak ustawić na samym środku lub nawet niżej. Postarajmy się wybrać taki poziom, który pozwoli nam na prawidłowe i czytelne korzystanie z urządzenia. Ponadto dobrze jest pomyśleć o krótkim czasie wygaszenia ekranu. Zamiast 20 czy 30 sekund może to być tylko 5. Takie dwie metody pozwolą na spore oszczędności.

 

Tryb oszczędzania baterii

 

  • Zapominamy czasem, że urządzenie nawet, kiedy z niego nie korzystamy, nadal jest aktywne i może śledzić wszelką aktywność na poczcie, mediach społecznościowych, wysyłając nam powiadomienia. Możemy jednak przełączyć smartfona w tryb oszczędzania baterii. Dzięki temu wejdzie on poniekąd w stan uśpienia i nie będzie pobierał już tak dużej mocy.

 

Wyłączenie lokalizacji w smartfonie

 

  • W smartfonach zazwyczaj uruchomiona jest opcja lokalizacji. Jest to bardzo pomocne, jeśli chcemy szybko odnaleźć się w terenie czy też telefon podpowiada nam miejsce zrobienia zdjęcia. Jednak stale załączony GPS to również zwiększony pobór energii. Gdy przebywamy w domu czy w pracy możemy wyłączyć lokalizację, gdyż w danej chwili jest ona nam zupełnie niepotrzebna.

 

Wyłączenie trybu WiFi oraz transmisji danych

 

  • Wiele osób niepotrzebnie przez cały czas posiada załączony tryb transmisji danych lub jest połączonych z domową, firmową siecią. Jeśli przebywamy przez komputerem, jesteśmy w kinie czy udajemy się spać, łączność może być nam w zupełności niepotrzebna. Gdy przeglądamy Facebooka na komputerze, to nie musimy jednocześnie dostawać powiadomień na swój telefon. W przypadku nocy i tak wszystkie powiadomienia przeczytamy dopiero po przebudzeniu, więc równie dobrze możemy je otrzymać po podłączeniu się do sieci. Pamiętajmy również o wyłączeniu trybu Bluetooth, jeśli akurat nie korzystamy ze sparowanego z urządzeniem zegarka czy słuchawek.

 

Wyłączenie nieużywanych aplikacji

 

  • Często mamy w nawyku, aby nie zamykać aplikacji na telefonie. W ten oto sposób w tle uruchomiony może być jednocześnie Facebook, Instagram, przeglądarka internetowa, odtwarzacz muzyczny czy Spotify, jak i również zainstalowane gry czy inne aplikacje. Nawet w tle wpływają one na żywotność baterii, dlatego warto pamiętać o tym, aby zamykać nieużywane aktualnie programy.

 

Oprogramowanie producenta

 

  • W panelu sterowania możemy zdecydować się na optymalizację urządzenia, jak i oszczędzanie baterii. Funkcja oszczędzania energii sprawia, że aplikacje w tle są zamrażane, przez co nie mają dostępu do sieci. Ponadto skan pokaże nam energożerne aplikacje lub takie, które aktualnie są w użyciu. Możemy je po kolei wyłączać lub nawet usuwać ze swego smartfona.

 

Wersje Lite

 

  • Do pobrania w sieci mamy między innymi aplikacje Facebook Lite oraz Messenger Lite. Są to uproszczone wersje chętnie wykorzystywanych przez nas programów. Powstały przede wszystkim w celu minimalizacji przesyłanych danych. Jednak dzięki temu, że ich interfejs jest pozbawiony animacji, wielu grafik czy dodatkowych opcji, wymagają one mniej mocy obliczeniowej, przez co zużyta jest mniejsza ilość energii.

 

 

Posted in: Poradnik

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne