Jak zdjąć szkło z telefonu?

Jak zdjąć szkło z telefonu?

7972 Views 1 Liked

Nałożenie takiego szkła na powierzchnię wyświetlacza nie jest trudnym zadaniem. Jak zatem wygląda zdejmowanie szkła hartowanego?

Kiedy należy zdjąć szkło?

Jak już wspomnieliśmy, zadaniem szkła hartowanego jest ochrona ekranu smartfona przed uszkodzeniami oraz zarysowaniami. Zdarzają się przypadki, kiedy telefon upada nam z większej wysokości. W takim wypadku ekran może zostać skutecznie ochroniony, jednak cały impet uderzenia, nacisku przejdzie właśnie na ochronne szkło. Ulega ono pęknięciu, a co za tym idzie, nie prezentuje się zbyt estetycznie, jak i traci część swych właściwości. Warto wtedy wymienić szkło na nowe, tym bardziej, że będzie to dosyć tani proces.

 Jak należy zdjąć szkło?

  • Szkło hartowane do wyświetlacza zostaje przytwierdzone za pomocą specjalnego, bezbarwnego kleju. Gwarantuje on stabilność całej konstrukcji, jak i również powoduje, że w żadnym miejscu nie dochodzi do rozszczelnienia między szkłem a ekranem. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Jeśli chcemy usunąć szkło z powierzchni telefonu, to z reguły nie uda się to nam bez uprzedniego przygotowania.
  • Gdy mamy do czynienia z tańszym szkłem hartowanym, to w niektórych przypadkach sprawdza się dosyć prosta metoda z taśmą bezbarwną lub naprawczą. Odcinamy odpowiedni kawałek szerokiej taśmy, a następnie dokładnie przyklejamy ją do szkła hartowanego. W dalszej kolejności delikatnym lub szybkim ruchem pociągamy za taśmę. Być może uda się nam tym sposobem odkleić także i szkło hartowane.
  • Jeśli jednak pierwsza metoda okazała się nieskuteczna, to warto zastanowić się nad szybkim rozgrzaniem kleju. Pod wpływem wysokiej temperatury klej zacznie tracić swe pierwotne właściwości. Tutaj najczęściej polecanym narzędziem jest suszarka do włosów. Należy na kilkanaście sekund skierować strumień rozgrzanego powietrza na powierzchnię smartfona. Oczywiście z odpowiedniej odległości, aby przypadkiem nie uszkodzić samego telefonu.
  • Po wykonaniu tej czynności, powinniśmy zaopatrzyć się w coś ostrego i płaskiego. Może to być nożyk do tapet, wykałaczka, a nawet dłuższe paznokcie. Delikatnie próbujemy podważyć końcówkę szkła. Warto oczywiście spróbować w każdym z czterech rogów szkła zabezpieczającego. Jeżeli w którymś miejscu szkło zacznie się odklejać od powierzchni ekranu, dobrze jest mieć przy sobie plastikową kartę – może to być identyfikator, karta płatnicza, lojalnościowa. Za jej pomocą będziemy stopniowo podważać dalszą część szkła, aż do momentu, kiedy to pewnie je chwycimy i odkleimy w całości od telefonu. Klej raczej nie powinien pozostawić śladów na wyświetlaczu, jednak dla pewności możemy go delikatnie przeczyścić mokrą i suchą szmatką.

 Problemy ze szkłem

     Należy jednak pamiętać, iż mogą wystąpić mniejsze lub większe problemy z pękniętym szkłem. W wyniku odklejenia i podważenia produktu, może ulec on przełamaniu na pół lub nawet na kilka części. Wszystko uzależnione jest od stopnia uszkodzenia samego szkła hartowanego. Gdyby doszło do przełamania się produktu na przynajmniej dwie części, to być może konieczne będzie ponowne podważenie szkła wspomnianymi wyżej metodami.

Podsumowanie

 Jak widać, odklejenie szkła hartowanego od ekranu nie jest trudnym zadaniem. Należy być jednak ostrożnym, albowiem nieprawidłowe korzystanie z nożyka czy innego ostrego przedmiotu może zakończyć się zarysowaniem wyświetlacza.Pamiętajcie zawszy być ostrożnym a jak potrzebujecie szkła hartowanego to możecie je znaleźć TUTAJ.

Posted in: Poradnik

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne