Zabezpieczamy ekrany telefonów szkłem Hardy

Użytkownicy smartfonów coraz częściej sięgają po zabezpieczenia ekranu, których zadaniem jest ochrona przed zarysowaniami, czy pęknięciami. Przymierzasz się do zakupu szkła hartowanego, jednak nie wiesz, jaki model wybrać? Przedstawiamy renomowane szkło na telefon firmy Hardy. Dowiedz się, jakimi cechami się wyróżnia!

Czym jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to szkło, które jak sama nazwa wskazuje, zostało poddane procesowi hartowania. Jest to specjalna obróbka termiczna, która pozwala podnieść walory użytkowe szkła. Jest ono wówczas od 5 do 7 razy mocniejsze, niż tradycyjne szkło. Jego zastosowanie jest niebywale szerokie, choć większości osób kojarzy się ze szkłem na telefon. Szkło hartowane na telefon Hardy stosuje się, by zabezpieczyć smartfon przed ewentualnymi pęknięciami, czy zarysowaniami oraz uszkodzeniami podczas codziennego użytkowanie telefonu.

Wymiana ekranu w telefonie to koszt od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy w przypadku niektórych modeli. Warto więc zaopatrzyć się w szkło hartowane, niezależnie od tego, jaki posiadasz telefon. Dodatkowe zabezpieczenie może pozwolić Ci zaoszczędzić naprawdę niemałą sumę pieniędzy.

Jak dopasować i założyć szkło hartowane Hardy?

Znalezienie pasującego szkła hartowanego nie jest wcale trudne — szkła produkuje się z myślą o konkretnych modelach telefonów, zatem wystarczy wpisać dokładną nazwę swojego smartfona lub producent Hardy. Jeśli z kolei chodzi o zakładanie szkła — tutaj również nie ma najmniejszych problemów.

Wystarczy przygotować sobie miejsce oraz pozbyć się zabrudzeń z ekranu telefonu, jak i z rąk. Przydatne okaże się także dostateczne oświetlenie. Należy dokładnie wyczyścić wyświetlacz ściereczką (zazwyczaj jest dołączana do szkła), przetrzeć na sucho oraz przyłożyć dokładnie szkło. Jeśli udało Ci się zrobić to równo, pozostaje już tylko przyklejenia szkła hartowanego. Dociśnij szkło oraz pozbądź się warstwy ochronnej. Cały ten proces jest prosty i niewymagający, jednak w razie jakichkolwiek problemów — za niewielką opłatą pracownik sklepu elektronicznego lub branżowego ze szkłami, zrobi to za Ciebie.

Czym jest twardość 9H?

Szkła hartowane na telefon posiadają zazwyczaj wyznaczoną twardość. Parametr ten jest oznaczany literką „H” i warto zwracać na niego uwagę, bowiem świadczy o solidności szkła. Najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem jest twardość 9H. Parametr ten oznacza, iż szkło hartowane na ekran Hardy wykazuje wysoką odporność na wszelkie zarysowania i zniszczenia. Szkło o twardości 9H lepiej poradzi sobie z upadkami czy otarciami niż szkło o twardości 8H, czy 7H. Decydując się na zakup szkła hartowanego, nie warto oszczędzać na jego jakości, zwłaszcza że produkty te nie posiadają wcale wysokich cen!

Powłoka oleofobowa — tak czy nie?

Powłoka oleofobowa to cienka warstwa specjalnej substancji, w którą coraz częściej wyposażane są szkła hartowane, jak i same ekrany telefonów. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne — pozwala utrzymać smartfon w nienagannym stanie. Dzięki niej, odciski palców, kurz czy tłuste zabrudzenia — są mniej widoczne, niż miałoby to miejsce w przypadku szkła bez powłoki oleofobowej. Jej struktura jest znacznie mniej chropowata niż szkło. Ponadto czyszczenie takiej warstwy jest o wiele prostsze i wygodniejsze. Powłoka jest bardzo śliska, co pozwala ograniczyć poziom czułości ekranu. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, w większości przypadków wystarczy przetrzeć ekran suchą szmatką.

Jeśli więc zależy Ci nie tylko na zabezpieczeniu swojego telefonu, ale także i utrzymaniu go w nienagannym stanie — szkło hartowane na telefon z powłoką oleofobową stanowi idealną propozycję! Sprawdź nasza ofertę i wyszukaj szkło hartowane na swój telefon spośród setek modeli dostępnych od firmy Hardy.