Porównanie telefonów iPhone 8 z iPhone 8 Plus

578 Views 0 Liked

Porównanie modeli Apple iPhone 8 vs Apple iPhone 8 Plus

       Przez długie lata firma utrzymywała status przodownika świata urządzeń mobilnych. Wprowadzała coraz to nowsze technologie, o których konkurencja mogła tylko pomarzyć. Później konsekwentnie je kopiowała i wdrażała do swoich urządzeń tak, aby nie odbiegać za bardzo od konkurenta i nie tracić na tym swoich klientów. Jednak w ostatnich latach ta dysproporcja nieco się zatarła. Wiele osób ma wrażenie, że po śmierci ikony Apple Steve’a Jobsa ta firma funkcjonuje jedynie na dawnej opinii oraz prestiżu, a wcale nie jest już taka, jak za danych lat, kiedy śmiało można było określić ją mianem prekursora.

       

Apple iPhone 8

Apple iPhone 8 Plus

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

138.4x67.3x7.3 mm
Waga
148 g
Wyświetlacz przekątna w calach
4,7” 750 x 1334 px
System operacyjny
iOS 11
Ekran
IPS TFT
Procesor
Apple A11 Bionic
Pamięć
2 GB RAM
Bateria
1821 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
40h
Aparat przód
7 Mpx
Aparat tył
12 Mpx
Wodoszczelność
Tak

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

158.4x78.1x7.5 mm
Waga
202 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5,5” 1080 x 1920 px
System operacyjny
iOS 11
Ekran
IPS TFT
Procesor
Apple A11 Bionic
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
2691 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
60h
Aparat przód
7 Mpx
Aparat tył
2 x 12 Mpix
Wodoszczelność
TAK

Porównanie typowych danych technicznych

            Apple iPhone 8 Plus jest lepszy od swojej lżejszej wersji przede wszystkim o aparat oraz akumulator. Otóż w jego podzespołach można doszukać się zastosowania podwójnego aparatu po 12 Mpix podczas gdy u Apple iPhone 8 jest jedynie pojedynczy też z 12 Mpix. Przednie aparaty zapewniają taką samą jakość rozmów wideo oraz selfie, ponieważ w jednym i w drugim modelu są takie same i wynoszą po 7 Mpix. Wiele osób może uznać, że na tle rynku wypada to dość słabo, kiedy telefony z Androidem potrafią mieć po 23 Mpix. Jednak należy pamiętać, że faktycznie Apple charakteryzuje się zupełnie inną optymalizacją swoich urządzeń dzięki, czemu jest bardzo wydajny przy stosunkowo niskich parametrach. Apple iPhone 8 plus jest również dobrym wyborem dla osób lubiących być dalekim od ładowania przez długi czas. Iphone’y są znane z tego, że dobrze gospodarują zamagazynowaną energię w sobie, dlatego wybierając model z plusem, na pewno możesz być spokojny, bo cały dzień spokojnie podziałasz na urządzeniu bez ładowarki, a nawet staczy jeszcze na drugi.

 

System operacyjny

            Zarówno w Apple iPhone 8 i Apple iPhone 8 Plus znajdziesz na pokładzie iOS 11. Jest to na chwilę obecną najnowszy system ze stajni Apple. Jednak fani czekają już na kolejną aktualizację do zbliżającego się wielkimi krokami iOS 12. Oba modele na pewno mogą być spokojne o to, że otrzymają również dwunastkę. Tymczasem co oferuje iOS 11? Otóż ten system jest bardzo dobrze znany przede wszystkim z personalizacji centrum sterowania. Możesz tam dodawać te opcje, które zawsze chcesz mieć pod ręką poza tymi podstawowymi. Dlatego jest to wygodne dla osób intensywnie korzystających z urządzenia i chcących mieć wszystko zawsze pod ręką bez konieczności błądzenia i szukania ich w ustawieniach. Kolejna kwestia to robieniem zrzutów ekranu. Są bardzo wygodną czynnością. Po ich wykonaniu możesz od razu przejść do jego podglądu i tym samym zacząć jego edycję przykładowo zaznaczając dany element będący tym punktem zainteresowania w kółeczko. Wszelkie narzędzia do rysowania po zrzucie są załadowane już w systemie, dlatego nie ma potrzeby pobierania dodatkowych aplikacji zewnętrznych i zaśmiecanie swojego iPhone’a.

 

Który wygląda lepiej?

            Oba telefony są do siebie podobne. Są to ostatnie modele z generacji z dobrze znanym okrągłym przyciskiem na dole ekranu. Jest to przełom dla niektórych osób, którym ciężko jest zaakceptować iPhone’a X, którego cały ekran jest szklany, jednak z bólem muszą jakoś przez to przejść.

 

Podsumowanie

            Oba modele są dobrym wyborem dla kogoś, kto przede wszystkim lubi robić dobre zdjęcia oraz posługiwać się płynnie działającym urządzeniem. W wyborze może jedynie pomóc jeszcze jeden parametr jakim jest waga, która wynika z gabarytów urządzenia – wygodniej jest pracować na dużych ekranach, ale trudniej jest je transportować.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne