Porównanie telefonów Samsung Galaxy A8 2018 z Galaxy A8 Plus 2018

Porównanie telefonów Samsung Galaxy A8 2018 z Galaxy A8 Plus 2018

1857 Views 0 Liked

Porównanie telefonów Galaxy A8 2018 vs Galaxy A8 Plus 2018

       Samsung nadal cieszy się gronem zaufanych klientów, którzy od lat wybierają właśnie jego telefony. Co decyduje o takim zaufaniu do firmy? Czy modele Samsung Galaxy A8 2018 i Samsung Galaxy A8 Plus 2018 są również dobrymi smartfonami, które nadal będą trzymać lojalnych klientów przy marce, czy jednak pozwolą w łatwy sposób na ich odpływ przykładowo na modne dziś telefony Huawei?

        

Galaxy A8 2018

Galaxy A8 Plus 2018

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

149,2 x 70,6 x 8,4 mm
Waga
172g
Wyświetlacz przekątna w calach
5,6” 2220 x 1080 px
System operacyjny
Android 7.1
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Exynos 7885
Pamięć
6 GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
43h
Aparat przód
16 Mpix
Aparat tył
16 Mpix
Wodoszczelność
Tak

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

159,9 x 75,7 x 8,3 mm
Waga
191 g
Wyświetlacz przekątna w calach
6” 2220 x 1080 px
System operacyjny
Android 7.1
Ekran
Super AMOLED
Procesor
Exynos 7885
Pamięć
4GB RAM
Bateria
3500 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
48h
Aparat przód
16 Mpix
Aparat tył
16 Mpix
Wodoszczelność
TAK

Porównanie typowych danych technicznych

            Dane techniczne w telefonach są bardzo do siebie podobne. Na pewno każdego od razu przyciąga rozdzielczość aparatów, która jest bardzo niespotykana. Z reguły aparat przedni ma zdecydowanie mniejszą jakość robienia zdjęć i nagrywania filmów niż ten tylni. W przypadku Samsung Galaxy A8 2018 i Samsung Galaxy A8 Plus 2018 jest zupełnie inaczej. Zarówno jeden, jak i drugi mają po 16 Mpix. To pozwala na robienie dobrych zdjęć oraz przeprowadzanie rozmów video, których nikt nie powinien się wstydzić. Samsung Galaxy A8 Plus 2018 jest większym urządzeniem, co pozwala na wygodną pracę chociażby na jego ekranie. Jest duży i wygodny, dlatego świetnie sprawdzi się podczas wysyłania dużej ilości maili z telefonu oraz oglądania filmów na YouTube lub jakiejkolwiek innej aplikacji. Jednak Samsung Galaxy A8 2018 jest znowu lepszym wyborem pod względem mobilności. Dzięki temu, że jest mniejszym modelem zyskuje na lżejszej wadze oraz gabarytach przez to będzie lepszy dla osób, które lubią przenosić urządzenie w kieszeniach spodni.

 

System operacyjny Samsung`ów

            Oba telefony posiadają bardzo innowacyjny system Android 7.1. Jako pierwszy wprowadził funkcję podziału ekranu na pół. To pozawala na korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie. Dzięki takiej opcji można w tym samym czasie odpisać na zaległe SMS-y oraz obejrzeć film na YouTube. To kolejny krok ze strony Androida w kierunku czynienia ze swojego systemu jeszcze bardziej produktywnego narzędzia codziennej pracy. Niestety na chwilę obecną nie działają jeszcze wszystkie aplikacje w trybie połowicznym. Jednak nie ma się czym przejmować, ponieważ wszystkie najważniejsze i najpowszechniejsze aplikacje są dostosowane do funkcjonowania w podzielnej orientacji. Z czasem na pewna będzie można doczekać się jeszcze większej ilości. Mimo wszystko już na chwilę obecną liczba aplikacji działających w trybie połowy ekranu jest bardzo pokaźna, co może tylko i wyłącznie wpływać na uśmiech na twarzy zadowolonych użytkowników.

 

Który Galaxy wygląda lepiej?

            Modele z serii Samsung Galaxy A8 również zostały zrealizowane w najnowszym przełomowym designie, który polega na pozbyciu się wszelkich elementów ograniczających ekran takich, jak tzw. ramki. Kiedy pojawił się na ryku Samsung Galaxy S8 ze swoimi zakrzywionymi kantami oraz pełnym ekranem, każdy kolejny model u konkurencji wzorował się właśnie na nim!

 

Podsumowanie

            Oba telefony są dobrymi kandydatami na długi czas ich użytkowania. Są wydajne, poręczne oraz robią dobre zdjęcia. Jedyne nad czym musisz się zastanowić to właśnie ich wielkość oraz mobilność.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne