Huawei P9 Lite i Huawei P9 Lite 2017 - Porównanie telefonów

283 Views 0 Liked

Porównanie telefonów Huawei P9 Lite vs Huawei P9 Lite 2017

     Telefony Huawei cieszą się coraz większą popularnością za sprawą przede wszystkimi wielu pojedynczych sukcesów w przypadku poszczególnych modeli smartfonów.  W swojej konkurencji prześcignęła takie marki jak Samsung oraz Apple. Nie równa się z nią również w tej kwestii Xiaomi, który także zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Jednym z wielu sukcesów, który wzniósł markę Huawei na wyżyny jest właśnie telefon Huawei P9 Lite oraz Huawei P9 Lite 2017.

        

Huawei P9 Lite

Huawei P9 Lite 2017

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

146.80 x 72.60 x 7.50 mm
Waga
147 g
Wyświetlacz przekątna w calach
1080 x 1920 px (5.20") 424 ppi
System operacyjny
Android 6.0.1 Marshmallow
Ekran
IPS TFT
Procesor
HiSilicon Kirin 650
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
20h
Aparat przód
8 Mpx
Aparat tył
13 Mpx
Wodoszczelność
NIE

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

147.20 x 72.94 x 7.60 mm
Waga
147 g
Wyświetlacz przekątna w calach
1080 x 1920 px (5.20") 424 ppi
System operacyjny
Android 7.0 Nougat
Ekran
IPS TFTIPS TFT
Procesor
HiSilicon Kirin 655
Pamięć
4GB RAM
Bateria
3000 mAh
Ładowanie indukcyjne
NIE
Czas pracy
20h
Aparat przód
8 Mpx
Aparat tył
12 Mpx
Wodoszczelność
NIE

Porównanie typowych danych technicznych

            Pod względem wyposażenia oba modele różnią się drobnostkami. Zarówno Huawei P9 Lite i Huawei P9 Lite 2017 posiadają baterie o tej samej pojemności, czyli 3000 mAh. Taki akumulator zapewnia bardzo zadowalający czas pracy bez ładowania, więc spokojnie można zapominać o ładowarce wychodzą na dłużej z domu. Tylne aparaty pozwalają na robienie bardzo ciekawych zdjęć. Są one bardzo czyste oraz przejrzyste w obu przypadkach. Przednie aparaty mają równo po 8 Mpix. Taka rozdzielczość pozwala na w miarę wyraźną rozmowę wideo na aplikacjach takich, jak Skype. Jest też odpowiednia do selfie. Dlatego osoby, którym bardzo zależy na dobrym sprzęcie fotograficznym nie powinny mieć wątpliwości, który telefon wybrać. W tej kategorii delikatnie lepszy jest Huawei P9 Lite.

 

System operacyjny smartfonów Huawei

            Oba telefony różnią się jedną pełną aktualizacją systemu Android. W przypadku Huawei P9 Lite na pokładzie jest obecna wersja 6.0 Marshmallow. Jest to jedna z nowszych odsłon tego OS. Charakteryzuje się przede wszystkim poprawą płynności oraz designu. Jest ona zdecydowanie przyjemniejsza dla oczu niż wszystkie poprzednie wersje Androida, które była bardzo surowe w swojej stylizacji. Z kolei w przypadku Huawei P9 Lite 2017 jest wyposażony w Androida 7.0 Nougat. Jest on bardzo ciekawą odsłoną najpopularniejszego systemu mobilnego. Wprowadza on wiele ciekawych funkcji do świata smartfonów. Przede wszystkim nowością jest możliwość podziału ekranu w telefonie na pół. Jest to bardzo przydatna funkcja przede wszystkim dla najbardziej zalatanych osób. Pozwala ona na jednoczesną obsługę dwóch aplikacji. Przykładowo możesz zająć się odpisywaniem na zaległe maile, podczas oglądania filmów na YouTube.

 

Który Huawei wygląda lepiej?

            Telefony nie różnią się od siebie zbyt wiele. Jedynie model z 2017 roku jest nieco bardziej opływowy oraz ma okrągłe pole na linie papilarne, natomiast Huawei P9 Lite posiada kwadratowe pole do obsługi tej funkcji. Huawei P9 Lite 2017 jest minimalnie większym telefonem.

 

Podsumowanie

            Oba telefony są jak najbardziej godne uwagi. Huawei P9 Lite 2017 jest nieco gorszym narzędziem dla fotografów, jednak nadrabia to wbudowaną pamięcią. Użytkownicy w porównaniu do Huawei P9 Lite otrzymują o 1 GB RAM-u więcej dzięki, czemu mogą spodziewać się szybszej pracy urządzenia oraz możliwości zainstalowania większej liczny aplikacji.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne

Blog navigation

Latest posts