Porównanie telefonów Sony Xperia XZ i Sony Xperia XZ Premium

Porównanie telefonów Sony Xperia XZ i Sony Xperia XZ Premium

1498 Views 0 Liked

Porównanie modeli Xperia XZ vs Xperia XZ Premium

     Sony jest marką, która jest znana od wielu lat. Klienci cenią ja przede wszystkim za solidność oraz dokładność wykonania.  Nie zaobserwujemy, go w żadnym innymi telefonie konkurencji. Dlatego, jeśli zależy nabywcy bardzo na ostrych kantach, zapewne postawi na stylizację proponowaną przez Sony.

        

Xperia XZ

Xperia XZ Premium

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

146.00 x 72.00 x 8.10 mm
Waga
161 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5,2” 1080x 1920 px
System operacyjny
Android 6.0
Port do ładowania
UCB - C
Procesor
Qualcomm Snapdragon 820 8996
Pamięć
3 GB RAM
Bateria
2900 mAh
DualSim
Brak
Aparat przód
13 Mpx
Aparat tył
23 Mpx
NFC
Tak

Dane techniczne

Wymiary(wy/sze/gr)

156.00 x 77.00 x 7.90 mm
Waga
195 g
Wyświetlacz przekątna w calach
5,5” 2160 x 3840 px
System operacyjny
Android 7.1
Port do ładowania
UCB - C
Procesor
Qualcomm Snapdragon 835 8998
Pamięć
4GB RAM
Bateria
3200 mAh
DualSim
Brak
Aparat przód
13 Mpx
Aparat tył
19 Mpix
NFC
Tak

           

Porównanie typowych danych technicznych

            Dane techniczne w prawdzie zmieniły się nieznacznie. Pierwsze, co rzuca się na pewno w oczy to właśnie tylny aparat, który ma mniejszą rozdzielczość, bo z 23 Mpix zrobiło się w Sony Xperia XZ Premium jedynie 19 Mpix. Jednak spokojnie! Nie należy się sugerować ślepo tylko i wyłącznie samą rozdzielczością. Obecnie na jakość zdjęć ma wpływ o wiele więcej czynników. Wszakże flagowce mają jeszcze mniej mpix w swoich okularach, a zdjęcia robią o wiele lepsze. Po prostu diabeł tkwi w szczegółach.

 

System operacyjny

            Odnowiony został system operacyjny. W przypadku starszej wersji użytkownik miał do czynienia z Androidem 6.0 znanym pod nazwą Marshmallow. Nie oferował on zbyt dużej funkcjonalności. Jedyne, co się poprawiło to interfejs oraz przejścia pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Oczywiście to bardzo przyjemne dla oka, aczkolwiek poważniejsze zmiany można obserwować w przypadku Sony Xperia XZ Premium, bo to na jego pokładzie znaleźć można już nowszą wersję popularnego Androida z cyferką 7.1 – Nougat. Pozwala ona na dzielenie ekranu na pół dzięki, czemu można korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Jest to świetne rozwianie przede wszystkim dla osób, które lubią wykonywać dwie czynności naraz, przykładowo pisać SMS oraz oglądać film na YouTube. Jednak należy powstrzymać swoją euforię, ponieważ póki co pracują w trybie split tylko i wyłącznie wybrane aplikacje, czyli wszystkie najbardziej powszechne. Te bardziej wyszukane będą dopiero udoskonalane.

 

Który prezentuje się lepiej?

            Zarówno Sony Xperia XZ i Sony Xperia XZ Premium wyglądają podobnie. Na przestrzeni ich wygląu nie zaszły wielkie zmiany. Producent konsekwentnie realizuje projekty swoich coraz to nowszych smartfonów opartych na tej samej kanwie – ostro zakończonych kątów. W ten sposób właśnie jest jedyną marką telefonów na rynku, która zajmuje się produkcją tak charakterystycznie wyglądających urządzeń. Wszystkie pozostałe są znane z opływowych kształtów. Oczywiście niekoniecznie muszą się one kupować konsumentom, co jest wówczas jak najbardziej na rękę Sony, ponieważ marka jest jedyną alternatywą popularnego designu. W dodatku nowszy model może się pochwalić delikatnie większym ekranem, który na pewno przyczyni się do łatwiejszej obsługi poszczególnych aplikacji na jego ekranie.

 

Podsumowanie

            Sony Xperia XZ Premium jest lepszą wersją swojego poprzednika. Charakteryzuje się kilkoma udoskonaleniami takimi, jak przykładowo nowszy system operacyjny oraz zwiększona pamięć w tym RAM. Delikatnie większy ekran zostanie na pewno docenionych przez osoby, które opracowują na ekranie dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje. Spodoba się to również tym, którym spodoba się możliwość dzielenia ekranu tym samym zwiększając swoją produktywność. Oba modele mają USB typu C, co również należy ocenić dobrze z tego względu, że wszystkie nowe urządzenia idą już w tym kierunku – także prowadzą do tego działania Unii Europejskiej chcącej ujednolicić wszystkie wejścia.

Więcej porównań telefonów znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne