iPhone XR - następca iPhone 8 ?

189 Views 0 Liked

Czym jest iPhone XR?

  •  Z ogłoszonych nowych modeli to Xs i Xs Max mają docelowo pełnić rolę następców iPhone'a X. Jednak nie oznacza to, że najtańszy z nich, czyli model Xr, nie będzie dobrym rozwiązaniem, nawet kosztem swych bardziej zaawansowanych braci. Już na początku rzuca się w oczy nowy wyświetlacz Liquid Retina. Jak zapewnia nas sam producent, został on stworzony w najbardziej zaawansowanej na rynku technologii LCD. Jego podświetlenie ma sięgać aż do zaokrąglonych rogów. Ekran gwarantuje niezwykle żywe i realistyczne kolory. Wyświetlacz 6,1 cala to najlepsze odwzorowanie kolorów w branży. Cechuje go rozdzielczość 1792 x 828 pikseli przy 326 pikselach na cal, system True Tone, powłoka oleofobowa odporna na odciski palców

 

  • Równie dobrze iPhone XR prezentuje się pod względem obudowy. Mamy tutaj połączenie najmocniejszego szkła z lotniczym aluminium, co gwarantuje nie tylko znakomite efekty wizualne, lecz również skuteczną ochronę przed zarysowaniami, wodą oraz pyłem. Siedmiowarstwowe barwienie szklanego tyłu obudowy ma wpływ na głębokość i intensywność barwy. Sam model dostępny będzie w 6 wersjach: białej, czarnej, czerwonej, żółtej, niebieskiej, koralowej.

 

  • Inżynierowie Apple postawili w nowym modelu na udoskonalone Face ID. Niezwykle szybki i precyzyjny odczyt twarzy pozwala na blokowanie telefonu, logowanie się do aplikacji, a nawet dokonywanie płatności online.

 Wyjątkowa moc nowego procesora

     We wszystkich 3 nowych modelach wprowadzono czip A12 Bionic. Według zapowiedzi jest to najpotężniejszy i najinteligentniejszy czip, jaki do tej pory został umieszczony w smartfonie. 8-rdzeniowy system Neural Engine będzie wpływał na niezwykle szybką i wydajną pracę urządzenia. W porównaniu do poprzedniego modelu ma tu być zapewniona do 50% szybsza grafika, do 15% szybsze działanie rdzeni, jak i również do 50% mniejsze zużycie energii.

Jeszcze lepsze zdjęcia, lepsza jakość.

     Produkty Apple zawsze słynęły z wysokiej jakości optyki, jednak teraz ma ona wejść na wyższy poziom. W iPhone Xr zdecydowano się na Aparat 12 Mpx z obiektywem szerokokątnym i światłem f/1.8. Na szczególną uwagę zasługuje tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości, trzy efekty portretowe: światło naturalne, studyjne, konturowe, optyczna stabilizacja obrazu. Dodatkowo wprowadzono moduł Flesz True Tone z 4 diodami LED i trybem Slow Sync, autofokus z funkcją Focus Pixels, szybkie i proste ustawianie ostrości stuknięciem z funkcją Focus Pixels. Warto także wspomnieć o zaawansowanej redukcji efektu czerwonych oczu. Kamera to także nagrywanie wideo 4K z częstością od 24 do 60 kl./s, filmowa stabilizacja obrazu, zaawansowany tryb slow motion. Z przodu postawiono na aparat 7 Mpx ze światłem f/2,2 z podobnymi funkcjami jak w aparacie tylnym.

iPhone Xr a X

    Wersja Xr to z pewnością ciekawy smartfon, który może być alternatywą dla iPhone'a X i jego dwóch następców. Porównując oba modele, Xr posiada większy ekran, lepszą baterię, ma czip A12 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji, podobne kamery, choć w X znajduje się także teleobiektyw. Dostępny jest w wersji 64, 128 lub 256 GB, podczas gdy X nie posiada wersji 128 GB. iPhone X ma jednak o wiele lepszy wyświetlacz HDR z rozdzielczością 2436 x 1125 pikseli przy 458 pikselach na cal, kontrast 1000000:1 (Xr - 1400:1), a także system 3D Touch. W oficjalnym sklepie Apple, iPhone Xr dostępny będzie w cenie od 3729 złotych, natomiast wycofany ze sprzedaży, a dostępny w innych sklepach iPhone X kosztuje co najmniej 4000 złotych. Mowa tu oczywiście o wersjach 64 GB.

Leave a comment

Model telefonu:

Kategorie

Popularne

Blog navigation

Latest posts